Dobór zasłon do pomieszczenia

Dekorując wnętrza chcielibyśmy, żeby wszystko w wystroju świetnie ze sobą współgrało. Każdy element musi mieć swoje miejsce i pasować do charakteru całego pomieszczenia, nie gryząc się przy tym z innymi elementami wystroju. Dobór zasłon do odpowiedniego pomieszczenia na początku nie wydaje się wielkim wyzwaniem, kiedy jednak przychodzi co do czego okazuje się, że nie wszystko wszędzie pasuje. Warto więc przemyśleć wzór, kolor i fakturę tkanin przy przygotowywaniu pełnego wystroju danego wnętrza. Obecnie różnych typów zasłon jest tak wiele, że bez problemu znajdziemy coś pasującego do wszystkich naszych pomysłów. Jeżeli pragniemy urządzić pokój w stylu klasycznym, pasować mogą idealnie zasłony ciężkie, bogato zdobione i długie do ziemi. Nie sprawdzą się one jednak przy zbyt wzorzystych ścianach lub w małym pomieszczeniu, ponieważ mogą je przytłoczyć. W pokoju urządzonym lekko, czyli w jasnych barwach i prostych kształtach, dobrze będą wyglądały cieniutkie zasłony w jednolitych kolorach lub z delikatnym wzorem. Jeśli chodzi o wzory tkanin, dobrze jest je dopasować np. do wzoru na poduszkach w pomieszczeniu, jednak należy pamiętać, że muszą one współgrać ze ścianami. Jeśli mamy na ścianach wzorzystą tapetę, zasłonki muszą być jednolite, ale jeśli ściany są gładkie, możemy sobie pozwolić na wzory na zasłonach. Rodzaj tkaniny zasłon zależy również od tego, czy dany pokój jest odpowiednio doświetlony – grube materiały osłonią pokój przed nadmiernym słońcem.

Dodaj komentarz