Czym jest styl „shabby chick”

Styl „shabby chick” to obecnie jeden z najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Jest to styl, który najbardziej spodoba się miłośnikom vintage oraz retro. „Shabby chick” przywodzi na myśl nieco secesyjne wnętrza, które są utrzymane w dość romantycznym klimacie i charakterze. Brzmi dość tajemniczo – nazwa ta została nadana stylowi stosunkowo niedawno i nie jest ona jeszcze dobrze rozpoznawalna. Jednak jeśli obejrzymy w Internecie zdjęcia wnętrz wykonanych w takiej właśnie stylistyce, na pewno ją rozpoznamy. Charakterystyczne dla tej stylistyki jest umieszczenie we wnętrzu starych mebli, w których farba jest już nieco wyblakła oraz starta. Oczywiście zazwyczaj meble specjalnie charakteryzuje się, aby wyglądały w ten sposób – nie są one tak naprawdę stare i zużyte. Kolejnym charakterystycznym elementem jest użycie pastelowych kolorów. Najczęściej jest to kolor lekko różowy lub pastelowy miętowy. We wnętrzach „shabby chick” umieszcza się bardzo dużą ilość różnych bibelotów, takich jak dodatkowe dekoracje w stylu figurek, koszyków wiklinowych, pudełek i różnych pojemników oraz specjalnych tabliczek, na których widnieją napisy w stylu vintage. Wszelkie dodatki są najczęściej pokryte wzorem kwiatowym. Na podłodze umieszcza się podłogę z desek. Do stylu „shabby chick” najbardziej pasują deski białe, które również są charakteryzowane na nieco podstarzałe.

Dodaj komentarz