Czy warto sprzedawać mieszkanie przez agencję

Obecnie na naszym rynku nieruchomości, również w odniesieniu do ofert mieszkań wystawionych na sprzedaż, zarówno tych z rynku pierwotnego, jak i mieszkań używanych, a więc oferowanych z tak zwanej drugiej ręki, panuje swojego rodzaju nadpodaż – bardzo trudno jest sprzedać mieszkanie, natomiast osoby, które z jednej strony planują dokonanie takiego zakupu, a jednocześnie posiadają możliwości finansowe do dokonania tego rodzaju transakcji, nie mają najmniejszego problemu ze znalezieniem dla siebie najbardziej korzystnej opcji, po prostu przebierają w ofertach mieszkań jak w przysłowiowych ulęgałkach. Taka sytuacja powoduje, że wiele osób, posiadający mieszkania używane, które próbowały bezskutecznie przez pewien czas znaleźć kupca na dane lokale, decydują się – może czasem w akcie desperacji – na nawiązanie współpracy czy to z jedną, wybrana agencja nieruchomości, czy nawet z kilkoma jednocześnie, w nadziei na bardziej skuteczna sprzedaż, a więc zarówno uzyskanie korzystnej ceny sprzedażowej, jak też skrócenie czasu oczekiwania na kupca do minimum. W każdej sytuacji współpraca z agencja nieruchomości przynosi korzyści osobie sprzedającej – właścicielowi nieruchomości, zwiększa szanse na osiągniecie sukcesu – owocnej sprzedaży. To pracownicy agencji przejmą ciężar prezentowania nieruchomości potencjalnym klientom, prowadzenia trudnych czasami negocjacji cenowych, będziemy mieli też pewność, że nieruchomość zostanie właściwie wyceniona.

Dodaj komentarz