Charakterystyka spółki deweloperskiej

Spółki deweloperskie to bardzo duże firmy budowlane, które zajmują się budową mieszkań. To jedna z odmian budownictwa, które ma ogromne wzięcie na rynku biznesowym. Mieszkania budowane są dlatego, że wiele osób chce w nich mieszkać. W jednym bloku mieszkalnym można zgromadzić nawet sto rodzin, poza tym koszty zakupu mieszkań są o wiele tańsze. Deweloper jednak musi odpowiedzialnie to wykonać tak aby ludzie mogli po wykupie się wprowadzać do swoich mieszkań. Sama budowa trwa bardzo długo, ponieważ wszystko zaczyna się od konkretnych planów budowlanych. Najpierw trzeba wyszukać teren pod tak potężną budowę a dopiero potem zacząć realizować te plany. Spółka deweloperska może mieć pod swoja pieczą inne firmy które będą wykonywały zadania na zlecenie. Są to firmy konstrukcyjne, budowlane, architektoniczne czy nawet typowo instalacyjne. Współpraca jest bardzo szeroka, ponieważ na budowie musi być pełne bezpieczeństwo. To sprawia, że spółki muszą także zdobywać pozwolenia budowlane oraz uzyskiwać niezbędne dokumenty od inspektorów również w dziedzinie bezpieczeństwa mieszkalnego. Spółka ma prawo wybudować pojedynczy blok jak również całe osiedle. Jeśli posiada zgodę spółdzielni oraz inwestora, wówczas droga do nowej inwestycji budowlanej jest szeroko otwarta. Są to duże koszty, ale spółka ma na to pieniądze, po części od klientów kupujących mieszkania, ale też i z własnych przychodów.

Dodaj komentarz