Bardzo elastyczne wnętrza

Są takie mieszkania, które za nic nie są ustawne. Bardzo często wynika to z ich wad oraz umiejscowienia okna oraz drzwi. Na przykład jeśli pokój posiada skośną ścianę, okno na środku ściany, drzwi także na środku ściany oraz wnękę, to jest to wnętrze wręcz wybitnie nieprzyjazne. Trzeba często do takiego wnętrza kupować meble na wymiar, aby zakryć wady takie jak wnęki. Jeśli drzwi znajdują się na środku ściany, a nie z jej boku, często tracimy możliwość wykorzystania ciągu większej przestrzeni. Okno, przy którym nie można postawić żadnego regału również w tym nie pomaga w żaden sposób. Jakie wnętrze jest najbardziej elastyczne? Przede wszystkim takie, które umożliwia zagospodarowanie jak największej ilości powierzchni ścian. W związku z tym najlepiej, kiedy drzwi znajdują się z boku ściany, tym bardziej bliżej okna, ponieważ ten kąt przy oknie rzadko bywa używany. Bardzo dobrze jest, kiedy pokój posiada widok na południową stronę, wtedy wnętrze jest zawsze jasne, przestronne i słoneczne. Bez wnęk nie jesteśmy też zmuszani do tego gdzie powinna znaleźć się zabudowa. Skośne ściany również nie są zbyt przyjazne, ale zawsze można pod taką postawić łóżko. Jednak pokój ze skośną ścianą już nas nieco ogranicza, dlatego zupełnie naturalne jest to, że niekoniecznie jest to wtedy tak elastyczne miejsce jakby się mogło wydawać. Miejsca elastyczne przede wszystkim pozwalają nam na to, aby urządzić wnętrze tak jak tego chcemy i nic nas nie ogranicza: żadna wada wnętrza.

Dodaj komentarz