Aranżujemy miejsce pracy w salonie

Jeśli marzymy o własnym gabinecie, gdzie moglibyśmy w spokoju pracować, prowadzić domową dokumentację, czy uczyć się, a nie mamy wolnego, oddzielnego pokoju- wydzielmy trochę miejsca z salonu. Pokój dzienny, gościnny jest zazwyczaj największym pokojem w naszym domu, więc idealnie nadaje się na to, by zaaranżować tam miejsce pracy. Salon powinniśmy podzielić niejako na dwie części- większą, gdzie zmieszczą się wszelkie obszerne kanapy, fotele, telewizor, meble i mniejszą, gdzie będziemy mogli postawić niewielkie biurko, wygodne krzesło i regał na kształt biblioteczki. Dobrym rozwiązaniem jest zrobienie podestu na którym postawimy gabinetowe meble. W zależności od stylu, w jakim urządziliśmy salon, dobierzmy rodzaj biurka i regału tak, aby całość do siebie pasowała. Możemy również pokusić się o pomalowanie części gabinetowej na nieco inny kolor, niż salon. Odznaczy to różne płaszczyzny pokoju i jednocześnie podkreśli każdą z nich. Możemy również postawić na kontrastowość i urządzić salon w przytulnym stylu, a gabinet w zupełnie surowym, chłodnym i industrialnym. Jedyną wadą pracowni w salonie może być hałas telewizora, czy bawiących się dzieci, co może utrudniać skupienie się na wypełnianiu papierkowej roboty. Zanim więc zdecydujemy się na gabinetową aranżację, rozważmy wszystkie za i przeciw i urządźmy go w oryginalnym stylu, co urozmaici salonowe wnętrze i będzie ciekawie wyglądało.

Dodaj komentarz